KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15339229
nr 1533 9229
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stadslandskap. Signerad. Olja på duk, 32x38 cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
måndag 10 april 2023
kl 20:14:00